Hamburg

Panoráma města Hamburku je více než 20 let překreslována uměleckými díly, která jsou připisována OZ. Od počátku 90. let OZ’ œuvre zahrnoval štítky, smajlíky, kousky, abstraktní formy, politická hesla a kudrlinky, které byly převážně nelegálně popravovány sprejem.

Vzhledem k podobnostem jeho uměleckých děl, co se týče stylu a kvantity, si OZ brzy získal maximální respekt nejen na hamburské graffiti scéně a redefinoval koncept „all-city“ spisovatele. Celkové množství jeho děl se odhaduje daleko za stovky tisíc.

Čtyři roky poté, co 25. září 2014 zemřel muž za pseudonymem OZ, byl fotograf Emmett E. zvědavý, co zbylo z celoživotní mise OZ, a navštívil Hamburk na jaře 2018. Výsledkem je 320stránková fotokniha HAMBURG, která ukazuje masivní značka, kterou OZ zanechal ve svém městě.

Atmosférické záběry vzdávají hold OZ, ukazují status quo a jsou mementem jeho nespočtu děl, jeho jedinečného stylu a promyšleného výběru spotů. Zatímco kusy mizí, štítky jsou překříženy a smajlíci se leští, kniha je připomínkou zachování malého množství umělců zdánlivě nekonečných značek a zpráv.

Rozměry: 21,0 x 29,7 cm
320 stran
2018

slepotiskový přebal a otevřená hřbetní vazba
Cena 875
Ceny uvedeny včetně 21% DPH
Dodací lhůta: Skladem
Hamburg
-
+