STOP ZEVLING 11

Festival Stop Zevling už po jedenácté! Tentokrát s heslem 1:1
V sobotu 16.9.2017 zažijí rozsáhlá sídliště v Praze na Černém Mostě už pojedenácté tuto nevídanou sportovně-hudebně-kulturní show s názvem Stop Zevling. Letos dokonce se zahraničním obsazením; jako hlavní hvězda totiž vystoupí francouzský reggae a dancehall zpěvák Tomawok. Na druhé stagi ve Městečku volnočasových aktivit se pak můžete těšit na Jaroslava Hutku.
Čerňák prostě žije a Stop Zevling je toho zářným důkazem!
Stop Zevling se za jedenáct let své existence mnohonásobně rozšířil a zvětšil… Jeho poslání však zůstalo stejné: ani letos to není jen o poslechu kvalitní hudby, ale především o oživení všedních životů obyvatel sídlišť Černého Mostu a nejen jejich! Hlavním mottem festivalu je: ,,Nejezdi za kulturou do centra Prahy, protože my kulturu přivezeme k přímo Tobě!“
Stop Zevling není jen obyčejný festival. Vůbec poprvé do České republiky přijal pozvání francouzský reggae a dancehall zpěvák a v neposlední řadě „apač“ Tomawok. Vystoupí zde také jihlavská skupina Pio Squad, vítěz žánrové ceny Anděl pro rok 2017 v sekci Hip-Hop a R'n'B. Mezi další účinkující patří Dj Friky & Martin Svátek se svojí ojedinělou show a nesmí chybět ani mladé hudební duo Cincinaty, či Dollar Prync, český rapper žijící v Anglii, který se svým speciálním setem zavítá do Prahy jen kvůli tomu, aby to na Stop Zevlingu pořádně roztočil. O show z řad Djs se postarají Michnoss a José Madeira.
Festival Stop Zevling se pro své široké kulturní a oborové rozpětí dělí do několika částí:
1.část: Sport Jam
Sport Jam bude jako vždycky probíhat v prostorách areálu ZŠ Vybíralova (www.zsvybiralova.cz). Návštěvníci si tu po předchozí registraci zahrají: fotbal 4+1, nohejbal 3 na 3, kubb – švédskou hru pocházející už z dob Vikingů, turnaj jednotlivců v pétanque, či ping-pong a olympiádu žen s pestrým sedmibojem a disciplínami jako je hod mobilem, nebo běh v žabkách. U volnočasového centra Plechárna (www.plecharnacernymost.cz) se návštěvníci mohou zapojit do silové soutěže „Iron Man Čerňáku“ a také do turnaje ve streetballu 2 na 2. Celým Sport Jamem nás budou provázet Djs: ADZi, Woody a Hassan 23.
Hraje se o věcné ceny, od partnerů a sponzorů akce!
Registrovat do turnajů se můžete již nyní na emailu: turnaje@stopzevling.cz.
2.část: Street Jam
Na Street Jam se přesuneme na prostory louky pod ulicí Arnošta Valenty a okolo volnočasového centra Plechárna – kousek od autobusové zastávky Bryksova. A nepřesuneme se jen prostorově, ale také žánrově: ke zmiňovanému hudebně-kulturnímu programu:
Městečko volnočasových aktivit organizuje Městská část Prahy 14. Kromě doprovodného programu pro děti včetně skákacího hradu, tu bude prezentovat svou činnost hned několik neziskových organizací z Prahy 14. Hlavním hostem Městečka se stane folkový zpěvák Jaroslav Hutka a vystoupí zde také Divadlo Na Větvi se svou hrou Kouzla skřítků od Matěje Kroupy.
Black Bridge Car Fest vol.II zajistí zábavu na Stop Zevlingu také milovníkům aut. V letošním roce se koná druhý ročník Black Bridge Car Festu, jehož součástí je nejen výstava aut, ale také moto-tématické soutěže o věcné ceny!
Graffiti Jam: festival nesmí být ani tentokrát ochuzen o graffiti exhibici v podání Grafficonu, na kterou se každý rok těší malí i velcí návštěvníci.
Dogs párty je pak připravená hlavně pro pejskaře. Charitativní sbírkou na Dogs párty, podpoříme ve spolupráci se stěhovací firmou Mitch Moving, psí útulek v Troji. Návštěvníci mohou přispět granulemi, dekami, hračkami a čímkoliv dalším, co je napadne. A když Dogs párty, tak nesmí chybět ani program pro naše čtyřnohé miláčky! Těšit se můžete na skok do výšky, či povelové soutěže.
Uvnitř volnočasového centra Plechárna vystoupí „Tři bratři v cizích světech“ s mottem: ,,Kolem země s otázkou: Jak žijete a pracujete?“ Aneb JUDr. Jan Diblík pobeseduje o svých cestách do Íránu, Kambodži, Singapuru, na Havaj a do další bezmála dvacítky zemí.
O zábavnou show Stand Up Comedy se v Plechárně postarají komici působící v internetové televizi Stream.cz. Moderátor, stand-up komik a herec Tigran Hovakimyan a romský stand-up komik Daniel Ferenc.