Stop Zevling 12

    Na jednu stranu se Stop Zevling od ostatních Open Air festivalů neliší - jsou tu kapely, prima doprovodný program, dobré jídlo, sportovní vyžití i  spousta lidí naladěných na stejnou vlnu. Co tedy, kromě vstupu zdarma, bude 8.září 2018 na Černém Mostě jinak?
 
„Festival má poslání, které vyplývá už z jeho názvu. Stop Zevling chce nabídnout alternativu trávení volného času mládeži „z periférie“. Je to festival pro ně, o nich a v zásadě jejich, protože se aktivně podílejí na jeho organizaci nebo se prezentují jako účinkující“  říká k pojetí celé akce hlavní pořadatel festivalu Vojtěch Havlovec.
Letos se tato úspěšná akce koná už po dvanácté a během těch let se z malé lokální záležitosti pro asi dvě stovky diváků stal festival s tisíci návštěvníky. Ty každoročně přitahují skvělé kapely, DJs, různí performeři, zajímavý program pro rodiny s dětmi, divadlo, BMX závody nebo gastro festival. To vše pod hlavičkou Street Jam. Další stovky účastníků sem ale každý rok láká i Sport Jam. Zasoutěžit si o zajímavé ceny může kdokoliv, a to v mnoha sportech jako je fotbal, nohejbal, streetball, pétanque nebo ping-pong. Zajímavá je určitě i Olympiáda žen a v neposlední řadě Graffiti Jam - Praha City, kterého je Grafficon součástí!
Na hlavním pódiu diváky čeká vystoupení rapera Hugo Toxxxe, Jamese Cole, La4, originálního Xaviera Baumaxy, taneční Le Pneumatiq, amerického Piqi Miqi a nejrůznějších DJ´s jako selector Boldrik nebo Dj Kaya.
 
Program je široký a celým provází moderátor radia Express Vlado.
Pro rodiny s dětmi je připraveno divadélko, nafukovací hrad či trampolíny a velmi bohatý program v rámci městečka volnočasových aktivit, kde bude probíhat ukázka bojových sportů, charitativní sbírka pro pejsky z útulku, umělecké dílničky a mnoho dalších aktivit.
Novinkou v programu pro letošní rok je i workshop, na kterém společnosti jako Rekomont, Ikea, Decathlon, Makro, Total Service, Coca Cola, Nadání a dovednosti, Growshop, Spinoco a další budou představovat své volné pozice a nabízet je zájemcům. Ti si budou moci pohovořit s pracovníky daných firem nebo si poslechnout jejich krátké příspěvky, přednášky například společnosti GrowJob a zeptat se na jakékoliv informace. U jednotlivých stolků budou probíhat možné pohovory. Ti, kteří nehledají přímo práci, ale třeba jen inspiraci v dalším profesním životě, se zde také mohou poptat a inspirovat.
 
Festival vzniká pravidelně ve spolupráci s Prahou 14. Ta to dělá pro své občany a organizátorům vychází opravdu vstříc. I díky projektu Stop Zevling se může pochlubit kulturním životem v části metropole, kde byste to možná nečekali.
Letos to bude velké, bude to zase zadarmo a bude to pro všechny bez rozdílu. Tak 8. 9. v 10 hodin doražte na „Čerňák“ a uvidíte, co dokážou „ty zevláci z periférie“.
FB Event